Telefonos bejelentkezés:
A fogtömés az az eljárás, amellyel kezelhetők a szuvas (szuvasodás következtében lyukas), vagy fiatalkorban letört fogakat. Az esztétikus fogtömés nemcsak fizikailag tölti ki a fogüreget, hanem kémiailag is rögzül a foganyaghoz – ezért tartós és stabil megoldás.
Ha a piacon jelenleg elérhető legmodernebb tömést választaná, kérjen Omnichroma fogtömést!
Az Omnichroma fogtömés egy innováció, amely voltaképp nem más, mint egy kompozit tömés kaméleon effektussal. Utóbbinak köszönhetően a kompozit tulajdonképpen “felismeri” az egyén eredeti fogszínét és fényét, és pontosan idomul hozzá. Ennek eredményeként a tömés tökéletesen illeszkedik majd a fog színéhez és fényéhez, méghozzá anélkül, hogy külön be kellene állítani a színét, amely egyébként jelentősen megnöveli a kezelés hosszát.
A tömés “felismeri” a fog színét és az egyéni fogszínt adja vissza a tömés során. Az OMNICHROMA teljesen elhagyja a színpigmenteket, és ehelyett a strukturális szín természetes elvét használja – a színét, amely akkor válik láthatóvá, amikor a fény speciális struktúrákra esik, mint a kaméleon esetében. A célzott fénytörés a sárga-vörös tartományban strukturális színt hoz létre, és a környező valódi fogszín is visszatükröződik.
Az Omnichroma fogtömés legfőbb előnyei:
1: Részletes vizsgálat
Mindenekelőtt felmérjük a páciens állapotát, és személyre szabott módon megtervezzük a kezelést. A felmerülő kérdésekre részletesen válaszolunk.
2: Érzéstelenítés
Fontos számunkra, hogy kezeléseink fájdalommentesek legyenek – így természetes, hogy a fogtömés folyamatát is helyi érzéstelenítéssel kezdjük .
3: Kofferdam izolálás felhelyezése
Amennyiben a páciens előzetesen beleegyezik, a fogtömést kofferdam izolálással végezzük. Ez annyit jelent, hogy a kezelés előtt egy speciális gumilepedőt illesztünk a szájüregbe, amely elszigeteli, más néven izolálja a kezelt fogat. Az eljárás számos előnnyel jár. Mivel teljesen elzárja a fogat a párától és az esetleges vértől, védi a fertőtlenített területet a nyál baktériumaitól és megakadályozza, hogy fertőtlenítő jusson a szervezetbe. Nedvesség hiányában a kémiai kötés ráadásul jobb minőségben köt, így a kofferdam izolálással készült tömés tartósabb lesz. Az eljárásnak köszönhetően attól sem kell tartanunk, hogy a kezelés során alkalmazott, kellemetlen ízű anyagok a szájba kerülnek.
4: Szuvas dentin eltávolítása
A kiválasztott műszerekkel eltávolítjuk a fogbél felpuhult, szuvas szövetrészeit.
5: Fertőtlenítés
A fertőtlenítés során elpusztítjuk a szuvas fogban megtelepedett baktériumokat.
6: Alábélelő anyag elhelyezése
Annak érdekében, hogy védjük a fogbelet, vékony rétegekben alábélelő anyagot helyezünk a dentin fogbélhez közel eső felületére.
7: Esztétikus, kompozit tömőanyag elhelyezése
Hogy minimalizáljuk a zsugorodás mértékét, rétegenként visszük be az esztétikus kompozit tömőanyagot, amelyet kék fényű lámpával (úgynevezett katalizátorral) világítunk meg. A kék fény hatására a tömőanyag 10-20 másodpercen belül megkeményedik.
8: A tömőanyag egyénre szabott alakítása
A tömőanyag viszkózus, gyurmához hasonló konzisztenciájú, lehet formázni. Így mielőtt a tömőanyagot megszilárdítjuk, a tömést teljesen a fog anatómiája szerint alakítjuk (egyénre jellemző csücskök, barázdák), hogy az színben és formában megegyezzen az Ön saját fogával.
9: Harapás tökéletesítése
Beállítjuk a harapási kontaktpontokat, hogy az esztétika mellett a harapási funkció is tökéletes legyen.
10: Polírozás
Végül a kifogástalan esztétikum és kényelmes használat érdekében fényesre polírozzuk a tömés felszínét.
Nagyon fontos, hogy a kezelés után feltétlenül térjen vissza a normális fog- és szájápolási rutinjához. A fogtömés után pontosan ugyanúgy kell fogat mosni, mint azt megelőzően, és a tömött fog is ugyanolyan ápolást igényel, mint a mellette lévő ép fogak.
Kevesen gondolnak bele, de egy már szuvas és betömött fog újból szuvasodásnak indulhat, ha nem tisztítjuk megfelelően. Sőt, a fog és a tömés határvonala még gondosabb tisztítást igényel, mint az ép fogak felszíne.
A fogtömés után a fogközök tisztítására is érdemes nagyobb hangsúlyt fektetni, mivel a kórokozók könnyebben megtelepednek az íny szélén, rosszabb esetben az íny alatt, illetve a fogak között. Egy sima fogkefével ezeket a területeket nem érjük el, érdemes speciális fogköztisztító kefét beszerezni, amellyel azok is könnyen gondoskodhatnak a megfelelő szájhigiéniáról, akiknek a fogai közel vannak egymáshoz.
Ha ezt az oldalt olvassa, valószínűleg már van szuvas foga, és kezelésre van szüksége. Amellett, hogy bátran rábízhatja magát orvosaink szakértelmére, bizonyára ön sem szeretne újabb lyukas fogak miatt kínlódni. Épp ezért egy fogtömés után is nagyon fontos odafigyelni a megfelelő szájhigiéniára és a szakszerű fogápolásra.
Azon túl, hogy a rendszeres és alapos fogmosás elengedhetetlen, érdemes szájvizet is használni, ami segít megszabadulni a szájüregben, illetve a fogak között megtelepedő kórokozóktól. Szintén javasolt rendszeres – féléves de minimum éves – fogászati szűrésre járni, mert egy apró lyuk esetében sokkal könnyebb és gyorsabb a kezelés.
Érdemes továbbá bizonyos időközönként bejelentkezni fogkőtisztításra is. Az, hogy kinél mennyi idő alatt alakul ki a fogkő, egyéni, és nagyban függ az életmódtól is (kávézás, dohányzás stb.), mindazonáltal a fogak épsége és egészsége szempontjából az a biztos, ha egy dentálhigiénikus rendszeresen eltávolítja a fogkövet.
Tudjuk, hogy fogorvoshoz járni nem épp kellemes elfoglaltság, mégis azt javasoljuk, hogy a legkisebb érzékenység vagy fájdalom esetén is keressen fel bennünket, mert így elkerülhető egy komolyabb probléma kialakulása.
A fogtömés érzéstelenítéssel történik, így fájdalom helyett csak minimális kellemetlenséggel jár. Mélyen szuvas fog esetén ugyanakkor a tömés után rövid ideig előfordulhat, hogy a páciens érzékenységet tapasztal.
Ezek a kifejezések a gyakorlatban azt jelzik, hogy a fog hány oldalát érinti a tömés. A legtöbb esetben a rágófog közepén keletkezik szuvasodás okozta lyuk – ez egy példa az 1 felszínű tömésre. A komplikáltabb esetek (például oldalt, két fog között kialakult lyuk, vagy front fog) igényelnek 2 vagy 3 felszínű fogtömést.
A kompozit tömés néhány másodperc alatt megköt – így elég csak annyit várni, amíg elmúlik az érzéstelenítő hatása.
Az eljárás során a kezelt fogat egy speciális gumilepedő segítségével izoláljuk, azaz elszigeteljük. Így minimálisra csökken az alászuvasodás esélye, és kevesebb kellemetlenséggel jár a kezelés.
A tévhitekkel ellentétben a modern amalgám tömések esetén nem kell higany szivárgástól tartanunk – ezért, ha néhány éve készült amalgám tömésünk jól záródik, nem feltétlenül indokolt a cseréje. Ha a tömés 8 évnél régebben készült és kétségei vannak a biztonságával kapcsolatban, vagy egyszerűen csak esztétikusabb megoldásra vágyik, ajánlott cserélni kompozit anyagra, amely egy esztétikus fogtömés.
Egyáltalán nem! Kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy a nálunk készült fogtömések mindegyike tökéletesen illeszkedjen a páciensek fogszínéhez, és pontosan kövesse az fog egyéni formáját, hogy az Ön tömése láthatatlan legyen.