Telefonos bejelentkezés:
A mai, modern szemléletű fogászat nagy hangsúlyt fektet az eredeti fogak megtartására: ha fájdalmai, panaszai vannak, a foghúzás nem a “legkönnyebb út”, hanem a végső lehetőség. Akkor alkalmazzuk, ha valóban nem lehetséges már a fog megmentése.
A foghúzás szükséges lehet akkor, ha a fog
Fontos tudni tehát, hogy a zavaró fájdalom, vagy a kisebb-nagyobb károsodások még nem jelentik feltétlenül azt, hogy fogeltávolításra lesz szükség. Panasz esetén lényeges, hogy mihamarabb fogorvoshoz forduljunk, mert a fog sok esetben megmenthető fogtöméssel vagy gyökérkezeléssel.
A foghúzás menete mindig az adott páciens állapotától függ. A legtöbbször rutinbeavatkozásként, fogóval is el lehet távolítani a fogat, bizonyos esetekben – jellemzően bölcsességfog eltávolításakor – azonban szájsebészeti beavatkozásra van szükség, amelyet kizárólag szájsebész szakvizsgával rendelkező orvos végezhet.
Amikor a letört fog koronával vagy csappal sem menthető meg, a megmaradt foggyökeret ki kell húzni. Ez minden esetben szájsebészeti beavatkozásnak számít, amelyet panorámaröntgen, vagy szükség esetén CT vizsgálat előz meg. Ezután a szájsebész helyi érzéstelenítésben feltárja a területet, eltávolítja a foggyökeret, kitisztítja a sebet (ha vannak, eltávolítja a gyulladásos szöveteket), összevarrja a foggyökér húzás helyét, és tanácsokkal látja el a pácienst. Teljesen letört fog húzása esetén előfordulhat, hogy antibiotikum kúrára is szükség lesz.
A foghúzást követően a szakorvos részletesen elmagyarázza majd, mit kell tennie, és mire kell odafigyelnie foghúzás után. Van ugyanakkor néhány általános szabály, amelyre mindenképp lényeges odafigyelni.
Szakmai csapatunk kiválósága két fő pilléren nyugszik. Az egyik pillér a nálunk dolgozó fogszakorvosok, szájsebész szakorvosok és dentálhigiénikusok magas képzettsége és tudásuk folyamatos fejlesztése – a másik pedig Dr. Deák György 30 év sikeres pályafutására, oktatói tapasztalatára épülő szakmai vezetése.
A szakmai kiválóság mellett kiemelt prioritásnak tartjuk azt is, hogy pácienseink ne féljenek a fogorvosi kezelésektől. Kollégáink rendkívül kedvesek és türelmesek, a felmerülő kérdésekre készséggel válaszolnak. Rendelőnk csendes, békés kertvárosi övezetben helyezkedik el, és belső tere is nyugalmat áraszt – így a nagyváros zaja nem tesz hozzá az egyébként is feszült páciens izgalmához. Emellett természetesen a legfontosabb, hogy minden eljárásunkat fájdalommentesen végezzük.
Ahogy nincs két egyforma páciens, nincs két teljesen egyforma eljárás sem! Ahhoz, hogy kifogástalan legyen a végeredmény, minden az adott páciens igényeire szabunk.
Munkánkkal csak akkor vagyunk elégedettek, ha a páciens tökéletes eredménnyel távozik rendelőnkből. Ennek érdekében nagy hangsúlyt fektetünk a részletes tájékoztatásra és konzultációra: nálunk nincsenek homályos részletek vagy megválaszolatlan kérdések! A hozzánk fordulókkal alaposan megvitatjuk a kezelés részleteit.
A Budapest Dentcare rendelő csupán 5 perc sétára található az Örs vezér terétől, a város egyik legkönnyebben elérhető közlekedési csomópontjától.
A tömegközlekedést választja? Ez esetben a
Autóval érkezve a rendelő előtt, illetve az utcában ingyenesen parkolhat.
A fogeltávolítás utáni felépülésnek sajnos gyakori velejárója a fájdalom, amely akár egy hétig is eltarthat. Ha hét nap elteltével sem csillapodnak a panaszok, feltétlenül hívja fel kezelőorvosát!
A foghúzást követő első 24 órában inkább pépes, de legalábbis puha ételek fogyasztása javasolt. Azokat az ételeket, amelyek potenciálisan irritálhatják a sebet (pl apró magokat, szemcséket tartalmaz, erősen fűszerezett, forró), érdemes még legalább 3 napig kerülni.
A tejet és a tejtermékeket legalább a fogeltávolítást követő 3 napban fontos elkerülni. Ennek oka, hogy a tejtermékekben lévő baktériumkultúrák ilyenkor a fertőzés veszélyét hordozzák.
Igen, de várjunk vele 3 napot, mert vérbőséget okozhat.
Alkoholos italok esetében is érvényes a háromnapos aranyszabály: a kávéhoz hasonlóan szintén a vérbőség miatt.
Az íny elsődleges gyógyulása már 1-2 hét alatt lezajlik: ennyi idő is elég, hogy a fog helye összehúzódjon. A teljes gyógyuláshoz (üreg feltöltődése, íny kisimulása) azonban általában 6-10 hétre is szükség van.
Vérdugónak nevezzük, amikor a fog helyén összegyűlik a véralvadék. Ezt nem szabad szívni, piszkálni, mert nagyon fontos szerepe van az új csont kialakulásában.
Mindenképp keresse fel kezelőorvosát!