Telefonos bejelentkezés:
A szervezetben jelenlévő góc komoly akadálya több beavatkozásnak is: ide tartozik bármilyen orvosi műtét, amihez altatás szükséges. Gyakori példák még a szervátültetés, a protézis beültetés vagy a szívbillentyű műtét: utóbbi azért indokolt, mert a szájüregben található egyes baktérium törzsek előszeretettel tapadnak meg a szívbillentyűn.
Hogy elkerüljük a komplikációkat vagy a műtét halasztását, érdemes időben fogászati góckutatást végeztetni.
Egyre inkább elterjedt orvosi gyakorlat, hogy egy krónikus betegség, ismeretlen eredetű neurológiai kórkép vagy bőrgyógyászati elváltozás kivizsgálásához góckutatást javasolnak. Ezek leggyakoribb példái:
Ha Önnél ezek egyike fennáll, szakorvosától ajánlott beutalót kérni fogászati góc szűrésre.
Gócnak alapvetően a szervezeten belüli elhatárolt, panaszt nem okozó idült gyulladást nevezi a szaknyelv. Sajnos a foggyökerek és az arcüregen felül még számos helyen előfordulhat, az epehólyagtól kezdve a mandulákon át egészen a húgy-és ivarszervekig. Kialakulásának oka lehet fertőzés vagy immunrendszeri megbetegedés. Bár egy „lezárt”, területről beszélünk, a vérkeringés és a nyirokkeringés több szervhez is eljuttatja a gócból származó baktériumokat és azok toxinjait, ami további akut gyulladásokat okoz, ezzel különféle panaszokat előidézve.
A fogászati góc sajnos „csendesen” fejti ki káros hatásait: tapasztalataink szerint sok esetben maga a gócos fog teljesen tünetmentes. Így ha egy páciens nem jár rendszeresen fogorvoshoz, akár évek is eltelhetnek, mire a góc fog alatti helye feltárásra kerül. A leggyakrabban nőgyógyászati és ízületi panaszok okainak felkutatása céljából kérnek tőlünk fogászati góckutatás időpontot pácienseink.
Mitől alakulhat ki a fogászati góc?
A szájüregi gócok kiváltó oka számos tényező lehet. Általában a következő tényezők miatt alakul ki:
Különösen ajánlott a góckutatás akkor, ha gyökérkezelése sikertelen volt, vagy a kezelés ellenére továbbra is fájdalmat érez.
A fogászati góckutatás személyre szabott, körültekintő elvégzése érdekében fontos, hogy szájsebész szakorvosunk tisztában legyen a pontos panaszokkal és problémákkal, amelyekkel a páciens érkezik. A beutalót író szakorvos véleménye alapján meghatározzuk a vizsgálat fókuszpontjait.
Részletesen elemezzük a gócvizsgálat indokát, és elkészítjük a páciens kórelőzményét.
Szájsebész kollégánk részletesen átvizsgálja a páciens szájüregét, különös tekintettel a nyirokcsomókra, a nyelvre és a nyálkahártyára.
A megszokott, 2D felvételt készítő panorámaröntgent már meghaladta a technika. A Budapest Dentcare rendelőben a lehető legpontosabb fogászati góckutatás érdekében 3D-s CBCT felvételt készítünk. A részletes digitális felvétel elkészítése csupán 2 percet vesz igénybe, és semmilyen kellemetlenséggel nem jár.
Elemezzük a felvételen látható esetleges elváltozásokat, hogy javaslatot tehessünk beavatkozásra vagy további vizsgálatra.
A fogászati góc szűrés kétféle eredménnyel járhat. A páciens lehet
Ha a második eset áll fenn, azaz a vizsgálat során gócot találtunk, egyeztetjük azokat a beavatkozásokat, amelyekkel eltávolítható a gyulladás.
Minden páciens esete más: így abban az esetben, ha a fogászati góckutatás eredményeként a páciens szájürege góc pozitívnak bizonyul, részletes kezelési tervet készítünk, hogy a felderített gócot vagy hatékonyan és végleg eltávolítsuk, vagy kezeljük a potenciálisan góc gyanús fogat. A kezelés elsősorban a gócok helyétől függ.
Megfigyelés: abban az esetben van rá szükség, ha egy fog csak góc gyanús. Ilyenkor általában időközönként ismételt vizsgálatokra van szükség.
Szájsebészeti kezelés: akkor alkalmazzuk a szájsebészeti kezelések valamelyik típusát, ha a góc a a fogat meghaladva az állkapocs csontban vagy a fogakat körülvevő lágyszövetekben van jelen.
Gyökérkezelés: szuvas fog vagy sikertelen gyökérkezelés hatásainak megszüntetése esetén alkalmazzuk. A gyökérkezelés rendelőnkben lézersugár segítségével, mikroszkópos nagyításban történik a maximális pontosság és a gyökércsatorna sterilizálása érdekében. A hatékony érzéstelenítésnek köszönhetően a procedúra fájdalommentes.
Tömés vagy korona cseréje: amennyiben a gócot meglazult, mozgó tömés vagy fogkorona okozza, annak mihamarabbi cseréje szükséges. A pácienssel egyeztetve minden esetben tartós, esztétikus megoldást találunk.
Paradontológiai kezelés: ha fogászati góckutatás során feltárt gócot fogágybetegség okozza, ez a leghatékonyabb módja a megszüntetésének.
A Budapest Dentcare rendelőben rendkívül kedvező árakkal várjuk pácienseinket.
Áraink egy személyre szabott kezelési tervet tartalmaznak, melyben a kezelés minden részletét maradéktalanul tisztázzuk.
Ha a beteg góc pozitív és a rendelőnkben végzi a fogászati kezelést, „góctalanítást”, akkor 10% kedvezményt adunk a kezelési tervünkből.